0850 707 0 700 Çağrı Merkezi Hizmeti 09:00 - 21:00
0850 707 0 700 Çağrı Merkezi Hizmeti 09:00 - 21:00

Grand Çınar Termal Hotel

Afyonkarahisar / Gazlıgöl Haritaya git >
Grand Çınar Termal Hotel

0850 707 0 700


Fiyatlar Güncelleniyor


Rezervasyon departmanımız ile iletişime geçiniz.

Genel Bilgiler

GRAND ÇINAR TERMAL HOTEL 

Sağlık getiren suyun mucize dünyası kişiye özel hizmetlerin sunulduğu Grand Çınar Termal’de bedeninizi ve ruhunuzu yenileyebilirsiniz. Birçok hastalığa iyi gelen termal alanımızda ise şifa bulur, rahatlığın ve huzurun keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Oda Özellikleri

ODA ÖZELLİKLERİ

Anadolu  Termal Otelimizde 260 oda bulunmaktadır. Odalar güneş alan, ferah ve şık bir görünüme sahiptir. Yemyeşil bir bahçe manzarası, günlük kullanımınızı düşünerek hazırlanan küçük detaylar, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.

STANDART ODA
Tüm süit 1+1 odalarımızda mutfak ve termal havuz bulunmaktadır. Odaları tamamı süit olup 85m2dir. Gün boyu güneş alan odalarımız doğa manzaralıdır. Odaların tamamı çift kişilik yatak, yine tamamında açılabilir kanepe mevcuttur.
Buzdolabı, Tv, Mutfak ve Tüm Mutfak Ekipmanları, Banyo, Termal Şifa Havuzlu Banyolar (200 cmX90 cmX70 cm Ölçülerindedir), Havlu Takımı, Terlik, Sabun, Şampuan, Duş Jeli


Havuz ve Eğlence

Yarı Olimpik Termal Yüzme Havuzu, Çocuk Havuzu, Spa Merkezi, Güzellik Salonu, Masaj Odaları, Tuz Odası, Buhar Odası, Dinlenme Odaları Hizmetleri Sunulmaktadır.

Açık Havuz

Açık Restaurant

Asansör

Bay ve Bayan Havuz

Çocuk Havuzu

İnternet Erişimi

Kapalı Havuz

Otopark

Kapalı Restaurant

Masaj (Ücretli)

Türk Hamamı

Termal Havuz

Türk Hamamı

Sauna

Kese (ücretli)

Kaplıca Tedavisi

Eski tunç çağından bu yana şifa dağıtmakta olan Gazlıgöl' ün Termal suları doğal bir sağlık iksiridir ; Mineraller yönünden son derece zengin olan bu su Frig kralının kızı Sunan'nın çok sık kullandığı bilinmekte Roma ve Bizans imparatorluğunun da bölgeye önem verdiği yapılan kazı ve araştırmalardan ortaya çıkan eserlerle anlaşılmaktadır.

 

GRAND ÇINAR TERMAL TESİSLERİNDEKİ KAPLICA SULARININ FAYDALARI

Tıpta ‘termomineral sular’ olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan dpğal termal su olması,sıcaklığının 20 derece üzerinde bulunması, litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir. Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun, isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler.

 

BEYİN - DAMAR HASTALIKLARI

Felç ( inme ) sekellerinin rehabilitasyonunda, stres ve strese bağlı rahatsızlıkların tedavisinde, nörovejatif distoni örneklerindeki gibi genel stres bozuluklarında banyolojik etkilerin yanı sıra çeşitli masaj vb. uygulamaların entegrasyonu ile ‘’WELNESS’’ kapsamında bulunan iyileştirici uygulamalar başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Hemipleji ( Lokal felç ) , parapleji ( her 2 bacağın felci ) gibi farklı durumlarda iyileştici sonuçlar alınmaktadır.

 

DERİ HASTALIKLARI

Hipertermal ( 40 - 42 derece sıcaklıktaki) sularımızın deriyüzeyi üzerinde gerek hidroastatik geçişin, gerek emilim, gerekse deride birikim yolu ile yaptığı fiziki kimyasal değişiklikler. Birçok deri hastalığının tedavisinde kolaylaştırıcı etki göstermektedir.

Kaplıca sularının deri yüzeyinde ki direkt etkilerinden en önemlisi yüzeysel kan dolaşımının hızlandırılmasıdır. Kaplıca kürü sonrasında saç yapısında olumlu değişiklikler, saçların görünümünde parlaklık ve sağlık , cilt görünümünde canlılık gözlenmektedir. Termal su biyolojik hücre yapısını ve yaşlanma hızını yavaşlatarak yediden yetmişe herksese daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

 

İLTİHAPLANMALAR

Termal suyun, sinir boyunca yayılan iltihaplanmalar ( nevralji/sinevralji) sinir ucu iltihaplanmaları (nevrit/polinevrit ) , tenden iltihabı , eklem zarı iltihabıgibi rahatsızlıkların tedavisinde olumlu etkisi bulunmaktadır.

 

KİREÇLENMELER

Eklemlerde ağrı ve hareketlerinde tutukluk, sonraki dönemlerde ise şekil bozukluklarına yol açan yıpranma hastalığı olan kireçlenmenin eklem kireçlenmeleri ve omurga kireçlenmesi gibi farklı türleri bulunmaktadır. Termal su , kireçlenme tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerin başında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra kas ağrıları ve siyatik şikayetlerinin azaltılmasında etkili olmaktadır.

 

NÖROLOJİK RAHATSIZLIKLAR

Suyun rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi, rehabilitasyonun kritik öneme sahip olduğu beyin felci celebral palsy ( spastik ) çocuk felci ( polio ) , gibi nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonunda olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Rehabilitasyon ve tedavilerinde başarıya ulaşmasında uygulamaların, konusunda uzman kişilerin denetiminde yürütülmesinin kritik etkisi bulunmaktadır. Doğru çevresel koşulların sağlanmasıda sonuca etki eden faktörler arasında yer almaktadır.

Termal suyun ayrıca ruhi yorgunluklar ve zihin yorgunluğu gibi şikayetlerin giderilmesinde faydaları bulunmaktadır.

 

ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

Ortopedik rahatsızlıkların tedavisinde, termal su sayesinde etkili sonuçlarelde edilmektedir. Ortopedik veya iskelet sistemine yönelik ameliyatlar sonrasında oluşan eklem tutuklukları, kazalardan veya ameliyatlardan kalan sekeller, eklem donmaları ve adale sertliklerinin rehabilitasyonunda termal su tedavisinin öenmli yeri bulunmaktadır.

Termal su sayesinde kırıkların daha kısa sürede iyileştirildiği, hastalık sonrası yerleşen işlev bozukluklarının düzeltilebildiği,beyin ve sinir cerrahisi gibi uzun süre hareketsiz kalınan durumların ardından yürütülen hareketli hale getirme tedavilerinde etkili sonuçlar elde edildiği gözlemlenmiştir.

 

ROMATİZMAL RAHATSIZLIKLAR

Kornik romatizma türleri, hastaların yaşam kalitesini olumsuz etkileyen rahatsızlıkların başında gelmektedir.

Çoğunlukla hareket kısıtlılığı ve ağrı olarak etki eden bu rahatsızlıkların neden olduğu şikayetlerin azalmasında termal su tedavisi önemli bir yere sahiptir.

Termal su tedavisi sayesinde kronik romatizmalı hastaların günlük yaşam kalitesi ve yaşam konforu arttırılabilmektedir.
Hekim kontrolünde yapılan banyolar sonucunda ağrıların giderilmesi doğrultusunda son derece önemli sonuçlar elde edilebilmektedir.
Termal su; romotoid artrit, ankilozan spondilit gibi kronik bel ağrıları, osteoartrit gibi noninflamatur eklem hastalıkları ile miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarında ise tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılmaktadır.

 

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI

Termal su astma bronşiyal, aronik bronşit, alerjik üst solunum yolu hastalıkları, pnömokonyoz gibi hastalıklara şifa kaynağıdır. Bu tür hastalıklarda daha çok klimaterapi uygulanmaktadır.

 

NEFROLOJİK HASTALIKLAR

Başlıca börekler olmak üzere, mesane ve idrar yollarını kapsayan boşaltım sistemiyle ilgili ( nefrolojik ) hastalıkların tedavisinde, termal suyun olumlu etkileri bulunmaktadır. Termal su molekül ve pertikül içeren yapısı sayesinde böbrekten süzülen kan miktarının artmasını sağlamaktadır. bu artış, toksinlerden arınma (detoksifikasyon) sürecini olumlu etkilemektedir.

Termal su , böbrek taşlarının vücuttan atılmasına, bağırsak, böbrek ve idrar yolu hastalıklarına, idrar kesesi iltihabı ( sistit ) gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkili olmaktadır.

Yeme - İçme Konsepti

Tesiste 3 farklı konsept uygulanmaktadır.

Oda Kahvaltı Konaklamalarda sadece sabah kahvaltısı ücretsizdir.

Yarım Pansiyon Konaklamalarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücretsizdir.

Tam Pansiyon Plus Konaklamalarda sabah öğle akşam yemekleri ücretsizdir. Tesisin belirlemiş olduğu oranda içecek servisi yapılmaktadır. 

 

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde verilmektedir. Öğle yemeği otel yoğunluğuna göre Açık büfe ya da Alacarte Menü olarak verilecektir.

Keyif Bar ve Lobby de Türk kahvesi,kutu kola,fanta,meyve suyu ile tüm içecekler extra ücrete tabidir.

Ehl-i Keyif Bar (canlı müziğin bulunduğu alan) tüm içecekler ücretlidir.

 

*Pandemi nedeni ile sadece oda hizmeti vermektedir ve Hamam & Sauna hizmeti kapalıdır. 

Otel Özellikleri

Yarım Pansiyon
Sadece Oda
Çamaşırhane Servisi
Kapalı Yüzme Havuzu
Oda Servisi
Kablosuz İnternet
Toplantı Odası
Hamam & Sauna
Masaj
Termal Havuz
Otopark
Çocuk Havuzu
Aileler
Balayı Çiftleri
İş Gezileri
Sadece Yetişkinler
Fırsat ve Kampanyalardan ilk siz haberdar olun.
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için musteri.hizmetleri@otelrezervasyon.com'dan veya 0850 707 0 700 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.